O povinném čipování a registrech

Od 1. ledna 2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. v účinnost povinnost označovat psy na území České republiky mikročipem.

Povinné očkování psa proti vzteklině bude platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem. Od 1. ledna 2020 by měl být na území České republiky označený každý pes.

Štěňata musí být označena mikročipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině (tedy nejpozději v půl roce věku).

Mikročipem nemusí být označeni psi, kteří mají jasně čitelné tetování provedené před 3. 7. 2011.

Označení psů mikročipem provádějí soukromí veterinární lékaři, kteří jsou oprávněni vykonávat veterinární léčebnou a preventivní činnost. Pořizovací cena mikročipu se pohybuje mezi 120-450 Kč a závisí na jeho typu. Další částku si soukromí veterinární lékaři účtují za jeho aplikaci. Ceny jsou smluvní.

Registrace očipovaného psa do registru očipovaných zvířat není ze zákona povinná, nicméně pokud se pes zaběhne, nejsou jeho nálezci schopni dohledat majitele bez evidence v registru. Z toho důvodu je namístě po načipování psa zaevidovat do registru Dogplanet.cz

Pokud se Vám totiž pejsek ztratí, nálezce bude hledat v našem registru, ale bez registrace čipu majitele nenajde. Pokud registrováni budete, nálezci se okamžitě zobrazí Vaše kontaktní údaje uvedené při registraci čipu.

Snažíme se o navázání úzké spolupráce s obcemi, městy, veterináři a orgány státní správy.

Mazlíčka registrujte ZDE

Sdílejte nás